“Рассом ва жамият. Келажак санъати концепциялари” IX Тошкент халқаро замонавий санъат биенналеси
biennale_nagrajdenie_2022-1Ўзбекистон Бадиий академияси томонидан жорий йил 24-28 октябрь кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистон  тараққиёт стратегияси тўғрисида”  2022 йил 28 январдаги 60-сон  Фармони 2-иловаси билан тасдиқланган “2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини “Инсон қадрини улуғлаш ва фаол маҳалла йили”да амалга оширишга оид давлат дастури”нинг 275-банди ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг 22.09.2022 йилдаги 91-сон Баёнига асосан “Рассом ва жамият.“Келажак санъати концепциялари” мавзуида Тошкент халқаро замонавий санъат биенналеси ўтказилди. Continue reading ““Рассом ва жамият. Келажак санъати концепциялари” IX Тошкент халқаро замонавий санъат биенналеси”
biennale_2022_-1Ўзбекистон Бадиий академияси томонидан жорий йил 24-28 октябрь кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистон  тараққиёт стратегияси тўғрисида”  2022 йил 28 январдаги 60-сон  Фармони 2-иловаси билан тасдиқланган “2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини “Инсон қадрини улуғлаш ва фаол маҳалла йили”да амалга оширишга оид давлат дастури”нинг 275-банди ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг 22.09.2022 йилдаги 91-сон Баёнига асосан “Рассом ва жамият.“Келажак санъати концепциялари” мавзуида Тошкент халқаро замонавий санъат биенналеси ўтказилмоқда. Continue reading ““Рассом ва жамият. Келажак санъати концепциялари” IX Тошкент халқаро замонавий санъат биенналеси”

«Художник и общество. Концепции искусства будущего» IX Ташкентская международная биеннале современного искусства. Награждение
biennale_nagrajdenie_2022-1IX Ташкентская международная биеннале современного искусства, на тему «Концепции искусства будущего», утвержденная Академией художеств Узбекистана была проведена 24-28 октября текущего года в городе Ташкенте  в соответствии с Государственной программой по реализации новой стратегии развития Узбекистана на 2022-2026 годы в «Год прославления человеческого достоинства и активной махалли» и в соответствии с приложением №2 к Указу Президента Республики Узбекистан от 28 января 2022 года № 60 «о новой стратегии развития Узбекистана на 2022-2026 годы» на основании пункта 275 «Художник и общество», а также заявления кабинета министров № 91 от 22.09.2022 г. Читать далее ««Художник и общество. Концепции искусства будущего» IX Ташкентская международная биеннале современного искусства. Награждение»
«Художник и общество. Концепции искусства будущего”. IX Ташкентская международная биеннале современного искусства
biennale_2022_-1IX Ташкентская международная биеннале современного искусства, на тему ”Концепции искусства будущего», утвержденная Академией художеств Узбекистана проводится 24-28 октября текущего года в городе Ташкенте  в соответствии с Государственной программой по реализации новой стратегии развития Узбекистана на 2022-2026 годы в «Год прославления человеческого достоинства и активной махалли» и в соответствии с приложением №2 к Указу Президента Республики Узбекистан от 28 января 2022 года № 60 “о новой стратегии развития Узбекистана на 2022-2026 годы“ на основании пункта 275 “Художник и общество», а также заявления кабинета министров № 91 от 22.09.2022 г. Читать далее ««Художник и общество. Концепции искусства будущего”. IX Ташкентская международная биеннале современного искусства»