Бегойим Олимжонованинг Ўзбекистон Республикаси Конститутцияси кунига бағишланган “Обод юртда эркин ижодим” номли шахсий кўргазмаси
b_olimdjonova_2022_-12022 йилнинг 2 декабрь куни Ўзбекистон Бадиий академиясининг Марказий кўргазмалар залида 8-декабрь Ўзбекистон Республикаси Конститутциясининг 30 йиллигига бағишланган Бегойим Олимжонованинг  “Обод юртда эркин ижодим” номли шахсий кўргазмасининг очилиш маросими бўлиб ўтади.
Бегойим Олимжонова 2002-йил 15-сентябрда Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз туманида туғилган. 2016- йил Шаҳрисабз туманидаги Мусиқа ва санъат мактабини      рангтасвир мутахассислиги бўйича тамомлаган. 2020-йилда 42-умумий ўрта таълим мактабини тугатган. Шу йили Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институтининг “Амалий санъат ва дизайн” факультига ўқишга кирган. Ҳозирги кунда “Реклама ва амалий графика” йўналиши 3-босқич талабаси.
b_olimdjonova_2022_-2Бегойим Олимжонова рангтасвир йўналиши бўйича халқаро танлов ва кўргазмаларда фаол иштирок этиб, бир нечта диплом, сертификат ва медаларга сазовор бўлган.
2015-йил Баркамол авлод болалар ижодиёти томонидан ташкил этилган “Ёш қаламкаш” номли танловнинг Республика босқичида 1-ўрин соҳибаси бўлган.
b_olimdjonova_2022_-32018-йилда Россиянинг Москва шаҳрида ўтказилган “ГЕНИАЛЬНЫЕ ДЕТИ”  Халқаро кўрик танловида иштирок этиб, фахрли 1-ўринни қўлга киритган.
2018-йилда Австрия Республикасида ўтказилган “World Competition” ҳалқаро кўрик танловда иштирок этиб, 2-ўринни эгаллади ва эсдалик медали билан тақдирланди.
b_olimdjonova_2022_-42019-йилда Ўзбекистон Республикаси Маданият Вазирлиги Қашқадарё Вилояти хокимлиги  Ўзбекистон Республикаси Бадиий Ижодкорлар уюшмаси Қашқадарё вилояти бўлими томонидан ўтказилган “Ватан менинг нигоҳимда” мавзусида вилоят кўрик танловида тасвирий санъат йўналиши бўйича иштирок этиб, фахрли 1-ўрини қўлга киритган.
2019 йилда Чехия Республикасида ўтказилган “Инсон ҳаётида кимёнинг роли”  ҳалқаро кўрик танловда иштирок этиб Мақтов ёрлиғи (Honourable mention) билан тақдирланди ва танлов каталогидан ижодий иши ўрин олди.
2019 йилда  халқ таълими вазирлиги томонидан ўтказилган “Конститутция бахтимиз пойдевори” номли Республика танловида вилоятда 1- ўрин Республикада 3- ўрин соҳибаси бўган.
2020 йилда йилда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 4 мартдаги қарори билан Зулфия номидаги Давлат мукофоти билан тақдирланди.
2022 йилда Чехия Республикаси Элчихонаси ва Ўзбекистон Республикаси Бадиий Академияси ҳамкорлигида икки мамлакат ўртасида Дипломатик алоқалар ўрнатилганлигининг 30 йиллиги ҳамда Чехия Республикасининг Европа Иттифоқи Кенгаши раислиги муносабати билан ташкил этилган “Чехия Ўзбекистон Ёшлар нигоҳида” кўрик танловда иштирок этиб Сертификат билан тақдирланди.
Мазкур кўргазмада Бегойим Олимжонова ўзининг сюжетли эскизлари ва акварелда ишланган 50 га яқин графика асарларини санъат ихлосмадларига намойиш этмоқда.

Персональная выставка Олмжоновой Бегоим «Творчество в процветающей стране» посвящённая Дню Конституции Узбекистана
b_olimdjonova_2022_-12 декабря 2022 года откроется персональная выставка юной художницы, где зритель сможет окунуться в акварельные переливы  и сюжетные эскизы Бегоим Олимджоновой.
Бегоим Олимджонова родилась 15 сентября 2002 года в Шахрисабзском районе Кашкадарьинской области. В 2016 году окончил школу музыки и искусства Шахризабской области отделение живописи. В 2020 году окончила среднюю общеобразовательную школу № 42, в том же году поступила в Национальный институт художеств  и дизайна имени Камолиддина Бехзада. В настоящее время является студенткой 3-го курса  факультета прикладного искусства и дизайна отделения рекламы и прикладной графики».                            Бегоим Олимджонова является  участником и победителем международных конкурсов и выставок.
b_olimdjonova_2022_-2В 2015 году заняла 1 место на республиканском этапе конкурса “Ёш қаламкаш”, организатор творческий центр «Баркамол авлод болалар”.
В 2018 году приняла участие в международном конкурсе “ГЕНИАЛЬНЫЕ дети” в Москве, Россия, заняв 1 место.
В 2018 году участвовала в международном конкурсе “World Competition” в Австрийской республике, заняв почётное 2-е место.
b_olimdjonova_2022_-3В 2019 году — 1 место в областном конкурсе по изобразительному искусству на тему “Родина в моих глазах”, организованном Кашкадарьинским областным отделением Союза художников Республики Узбекистан, хокимиатом Кашкадарьинской области и Министерством культуры Республики Узбекистан.
В 2019 году — участник международного конкурса “Роль химии в жизни человека” в Чешской Республике, была отмечена  почетным знаком «honourable mention» произведение опубликовано  в каталоге конкурса.
b_olimdjonova_2022_-4В 2019 году на республиканском конкурсе «Кансетуция бахтимиз пойдевори», организованный Министерством Народного образования Узбекистана, заняла 1 место в области и 3 место в республике.
В 2020 году Указом Президента Республики Узбекистан от 4 марта 2020 года была награждена Государственной премией им. Зульфии.
В 2022 году принял участие в смотре-конкурсе “Чехия глазами молодежи Узбекистана”, организованном совместно с посольством Чешской Республики в Узбекистане, председательством Чешской Республики в Совете Европейского союза  и Академией художеств Республики Узбекистан в честь 30-летия установления дипломатических отношений между двумя странами.