2022 йил “Инсон қадрини улуғлаш ва фаол маҳалла йили”га бағишланган Халқаро анъанавий “Тасвирий ва амалий санъат фестивали” ДАСТУРИ
“Инсон қадрини улуғлаш ва фаол маҳалла йили”га бағишланган Халқаро анъанавий “Тасвирий ва амалий санъат фестивали”
festival_2022_-12022 йил 18-апрель куни Ўзбекистон Бадиий академияси Халқаро анъанавий тасвирий ва амалий санъат фестивалининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтади. Фестиваль концепцияси ўзгаришларсиз қолди, бунда ихтисослашаган санъат таълим муассасалари ўқувчи ва талабаларининг ютуқларини намойиш этиш ва янги халқаро лойиҳаларни жалб этиш устувор вазифалардан бири бўлади. Continue reading ““Инсон қадрини улуғлаш ва фаол маҳалла йили”га бағишланган Халқаро анъанавий “Тасвирий ва амалий санъат фестивали””

Международный фестиваль изобразительного и прикладного искусства посвящённого Году “Обеспечения интересов человека и развития махалли»
18 апреля 2022 года Академия Художеств Узбекистана открывает Традиционный международный фестиваль изобразительного и прикладного искусства. Концепция фестиваля не изменилась, в приоритете остаётся демонстрация достижений учеников специальных художественных учебных заведений и привлечение новых международных проектов. Читать далее «Международный фестиваль изобразительного и прикладного искусства посвящённого Году “Обеспечения интересов человека и развития махалли»»