Ватанимиз мустақиллигининг 29 йиллик байрами арафасида, Ўзбекистон бадиий академиясининг Марказий кўргазмалар залида “Сен-қудрат манбаи, саодат маскани, жонажон Ўзбекистоним!” шиори остида “Менинг Ўзбекистоним” номли Ўзбекистон рассомларининг асарлари кўргазмаси очилди. Continue reading “Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 29 йиллигига бағишланган “Менинг Ўзбекистоним” Республика бадиий кўргазмаси”
Month: Avgust 2020
ТАСВИРИЙ ВА АМАЛИЙ САНЪАТ ЙЎНАЛИШИГА ИХТИСОСЛАШТИРИЛГАН ТАЪЛИМ МУАССАСАЛАРИ ЎРТАСИДА БИРИНЧИ ОНЛАЙН – ФЕСТИВАЛЬ НАТИЖАЛАРИ . ЎРТА ТАЪЛИМ ЎҚУВ МУАССАСАЛАРИ (11 ёшдан 15 ёшгача)
Либос дизайни
Дизайн современной и традиционной одежды
ХУДОЙНАЗАРОВА КАРИНА
Термиз тумани
Сурхондорё ихтисослаштирилган Санъат мактаб -интернати
Гуруҳ: 11 ёшдан 15 ёшгача
Номинация: либос дизайни
1 ўрин
Термезская область
Специализированная школа – интернат искусств Сурхандарьинской области
Группа: от 11 до 15 лет
Номинация: дизайн современной и традиционной одежды
1 место
ТАСВИРИЙ ВА АМАЛИЙ САНЪАТ ЙЎНАЛИШИГА ИХТИСОСЛАШТИРИЛГАН ТАЪЛИМ МУАССАСАЛАРИ ЎРТАСИДА БИРИНЧИ ОНЛАЙН – ФЕСТИВАЛЬ НАТИЖАЛАРИ. ЎРТА ТАЪЛИМ ЎҚУВ МУАССАСАЛАРИ (7 ёшдан 10 ёшгача)
BADIIY KO’RGAZMALAR DIREKSIYASI TASHKIL ETGAN KO’RGAZMALAR MARSHRUTI
Бадиий Кўргазмалар Дирекциясининг 60 йиллиги
Ўзбекистон Бадиий Академияси Бадиий Кўргазмалар Дирекция у Ўрта Осиё ҳудудидаги махсус етакчи музей ташкилотларидан бири ҳисобланади, Ўзбекистон ва хорижий мамлакатларда малакали бадиий кўргазмаларни ташкил этиш билан шуғулланади. 1959 йилда ташкил этилгандан буён, у кенг миқёсда Ўзбекистондаги музей ва галереялар билан доимий ва кўчма кўргазмалар ўтказиб келади. Continue reading “BADIIY KO’RGAZMALAR DIREKSIYASI TASHKIL ETGAN KO’RGAZMALAR MARSHRUTI”

Республиканская художественная выставка “Мой Узбекистан”, посвященная 29-летию Независимости Узбекистана
mustakillik_2020_banner28 августа, в канун празднования 29-й годовщины Дня Независимости Республики, в Центральном выставочном зале Академии художеств открывается выставка произведений мастеров искусств «Мой Узбекистан». Читать далее «Республиканская художественная выставка “Мой Узбекистан”, посвященная 29-летию Независимости Узбекистана»
Читать далее «ИТОГИ ПЕРВОГО ОНЛАЙН — ФЕСТИВАЛЯ ИЗОБРАЗИТЕЛЬНОГО И ПРИКЛАДНОГО ИСКУССТВА СРЕДИ СПЕЦИАЛИЗИРОВАННЫХ ХУДОЖЕСТВЕННЫХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ. СРЕДНИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ (от 11- до 15 лет)»
Читать далее «ИТОГИ ПЕРВОГО ОНЛАЙН — ФЕСТИВАЛЯ ИЗОБРАЗИТЕЛЬНОГО И ПРИКЛАДНОГО ИСКУССТВА СРЕДИ СПЕЦИАЛИЗИРОВАННЫХ ХУДОЖЕСТВЕННЫХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ. СРЕДНИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ (от 7- ДО 10 лет)»