30 июль – “Халқлар дўстлиги куни” муносабати билан “Дўстлик палитраси” бадиий кўргазмаси
palitra_drujbi_2023_-12023 йил 27 июль 30 июль “Халқлар дўстлиги куни” муносабати билан ўтказилаётган “Дўстлик” халқаро фестивали доирасида Марказий кўргазмалар залида “Дўстлик палитраси” деб номланган бадиий кўргазманинг очилиши бўлиб ўтади. Continue reading “30 июль – “Халқлар дўстлиги куни” муносабати билан “Дўстлик палитраси” бадиий кўргазмаси”
nashe_nasledie_2023_-1Yoz faslining qizg‘in pallasida – iyul oyida an’anaga ko‘ra, O‘zbekiston Badiiy akademiyasi Markaziy ko‘rgazmalar zalida Badiiy ko‘rgazmalar direksiyasi kolleksiyasidan O‘zbekiston san’at ustalari asarlarining retrospektiv ko‘rgazmasi ochiladi. “Bizning meros” turkumidagi joriy loyiha O‘zbekiston rangtasvir va haykaltaroshlik san’ati ustalari – 2023 yil yubilyarlariga bag‘ishlangan. Continue reading ““BIZNING MEROS. O‘ZBEKISTON SAN’ATI USTALARI – 2023 yil yubilyarlari”. Badiiy ko‘rgazmalar direksiyasi to‘plamidan retrospektiv ko‘rgazma”
Корея Республикаси ва Ўзбекистон Республикаси рассомларининг ижодий кўргазмаси
korea_-exhibition_2023_-3Мамлакатларимиз учун дўстона ва дипломатик муносабатлар катта аҳамиятга эга. Бугунги кунда икки давлат ўртасида барча жабҳаларда: иқтисодий, дипломатик ва маданий-гуманитар соҳаларда ишончли ва самарали ҳамкорлик йўлга қўйилган. Continue reading “Корея Республикаси ва Ўзбекистон Республикаси рассомларининг ижодий кўргазмаси”

palitra_drujbi_2023_-1В независимом Узбекистане межнациональное и межконфессиональное согласие и взаимопонимание, воспитание подрастающего поколения в духе толерантности, уважения национальных и общечеловеческих ценностей, патриотизма стали одним из важнейших приоритетов государственной политики страны. Читать далее «Художественная выставка «ПАЛИТРА ДРУЖБЫ» посвящённая 30 июля — Международному дню дружбы»
nashe_nasledie_2023_-1В  разгар летнего сезона — в июле, по традиции, в Центральном выставочном зале Академии художеств Узбекистана открывается  ретроспективная выставка произведений мастеров искусств Узбекистана из собрания Дирекции художественных выставок. Нынешний проект из  цикла «Наше наследие», посвящён мастерам живописи и скульптуры Узбекистана  — юбилярам 2023 года. Среди них художники старшего поколения:  в этом году исполняется 125 лет живописцу С.С.Колыбанову,  115 лет — живописцам М. Калонтарову и А.Луневу, 100 лет исполнилось живописцу- академику  М.Саидову. Читать далее ««НАШЕ НАСЛЕДИЕ. МАСТЕРА ИСКУССТВ УЗБЕКИСТАНА» — юбиляры 2023 года. Ретроспективная выставка из собрания Дирекции художественных выставок»
korea_-exhibition_2023_-3Дружеские и дипломатические отношения имеют важное значение для наших стран. На сегодняшний день оба государства ведут доверительное и плодотворное сотрудничество во всех сферах: экономической, дипломатической и культурной. Читать далее «ВЫСТАВКА ХУДОЖНИКОВ РЕСПУБЛИКИ КОРЕИ И УЗБЕКИСТАНА»