Республика байналмилал маданият марказининг 25 йиллигига бағишланган “Ўзбекистон – умумий уйимиз” бадиий кўргазма
rikc_2017_01Ўзбекистонда 130 дан ортик миллат вакиллари аҳил-иноқликда яшаб келмоқдалар. 1992 йилда Ўзбекистоннинг Биринчи Президенти Ислом Каримов ташаббуси билан ташкил этилган Республика Байналмилал маданият маркази миллатлараро тотувликни янада мустаҳкамлашга ўз ҳиссасини кўшиб келмоқда. Ўзбекистонда 140 га яқин этник маданият марказларини ўзида бир оилага жамлаган ушбу марказ барча миллатларнинг маданияти ва урф-одатларига эҳтиром кўрсатиб, тараққий этишлари учун бирдек шарт-шароитлар яратиб қелмоқда. Continue reading “Республика байналмилал маданият марказининг 25 йиллигига бағишланган “Ўзбекистон – умумий уйимиз” бадиий кўргазма”

Художественная выставка «Узбекистан – наш общий дом», посвящённая 25-летию Республиканского интернационального культурного центра
rikc_2017_01В Узбекистане в дружбе и согласии проживают представители более 130 наций и народностей. В укрепление межнационального согласия в стране свою лепту вносит Республиканский интернациональный культурный центр, созданный в 1992 году по инициативе Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова. Объединенные им в единую дружную семью все действующие этнические культурные центры Узбекистана, а их сегодня уже около 140, являются ярким примером проводимой в стране гармонизации межнациональных отношений, основанной на равноправии граждан, независимо от национальности, уважении к культуре и обычаям всех этносов,  создании равных условий для их развития. Читать далее «Художественная выставка «Узбекистан – наш общий дом», посвящённая 25-летию Республиканского интернационального культурного центра          »