2023 yil 15 noyabr kuni Markaziy koʻrgazmalar zalida rassom Tatyana Fadeyevaning shaxsiy koʻrgazmasining ochilish marosimi boʻlib oʻtadi.
«Halovatli uyqular» koʻrgazmasi rassom Tatyana Fadeyeva ijodidagi yangi davrdir. Mazkur davr oʻz-oʻzini ifoda etishning oʻzgacha bosqichini ochib, muallifni hozirgi, har doim ham osoyishta-halovatli boʻlmagan haqiqat haqida oʻylab, borliqni anglash jarayoninida yuz berayotgan hodisalarni chuqurroq tushuna olishga olib boradi.
Tatyana asosan, tarixiy xotiraga murojaat qilgan “Soʻzsiz istigʻfor» (2019 yil) shaxsiy loyihasidan farqli oʻlaroq, soʻnggi ikki yil ichida “yetuklik” yangi davrda u dunyo hamjamiyatining muammolari va chuqur oʻzgarishlarini, uning ma’naviy va axloqiy yonalishlarini aks ettirishga intiladi.
Bir qarashda asarlar sodda va faqat lirik koʻrinishi mumkin. Seriya qahramonlari zamonaviy dunyoning turli mamlakatlari vakillari. Koloristik qarorda muallif negativlikdan ongli ravishda voz kechadi, bugungi kunning barcha burilishlariga qaramay, qorongʻulikdan qochadi. T.Fadeyeva oʻzining barcha asarlari bilan yaxshilik, hayot qadriyatlarining yovuzlik ustidan gʻalabasini tasdiqlaydi.
Modullardan tashkil topgan koʻrgazma arxitekturasi labirint shaklida qurilgan boʻlib, oʻtkinchi va hayoliy-ajoyib tushlarga yurish illyuziyasini yaratadi. Insoniyatning goʻzalligi va birligining doimiy qadriyatlarini ta’kidlab, vaqt va hududiy chegaralar xiralashgan sokin tushlardir.

t_fadeeva_2023_-115 ноября 2023 года в Центральном выставочном зале состоится открытие персональной выставки Татьяны Фадеевой.
t_fadeeva_2023_-2Выставка «Безмятежные сны» — новый цикл в творчестве художника Татьяны Фадеевой. Она открывает иной этап самовыражения, процесс погружения автором в осмысление, размышления о текущей, не всегда безмятежной реальности.
t_fadeeva_2023_-3В отличие от прошлого проекта-персоналии «Безмолвная исповедь» (2019 г.), в котором Татьяна обращалась преимущественно к исторической памяти, в новом цикле «созревавшем» на протяжении последних двух лет, она стремится отразить проблематику и глубинные изменения мирового сообщества, его нравственные и этические ориентиры.
t_fadeeva_2023_-4Произведения на первый взгляд могут показаться наивными и исключительно лирическими. Персонажи серии – это представители разных стран современного мира.  В колористическом решении автор осознанно отказывается от негатива, избегает мрачности, несмотря на все перипетии сегодняшнего дня. Всем своим творчеством Т. Фадеева утверждает победу добра, жизненных ценностей над злом.
t_fadeeva_2023_-5Архитектура выставки, состоящая из модулей, выстроена в виде лабиринта, создавая иллюзию прогулки в грёзы, эфемерные и фантастически-сказочные. Безмятежные сны, в которых временные рамки и территориальные границы стираются, подчеркивая непреходящие ценности красоты и единства человечества.