28 сентябрь куни Тошкент шаҳрида, Ўзбекистон Бадиий академияси Марказий кўргазмалар залида атоқли кулол-уста, Ўзбекистон халқ рассоми, тадқиқотчи-олим Мухитдин Рахимов таваллудининг 120 йиллигига бағишланган юбилей тадбирлари бўлиб ўтади. Continue reading “Бадиий кўргазмалар дирекцияси МУХИТДИН РАҲИМОВ (1903-1985) таваллудининг 120 йиллигига бағишланган Кўргазма ва республика илмий-амалий конференцияси”
Month: Sentyabr 2023
Рассом Раҳимжон Ризомуҳамедовнинг таваллудининг 70 йиллигига бағишланган “Тарихингдир минг асрлар” шахсий кўргазмаси
2023-йил 21-сентабр куни Марказий кўргазмалар залида рангтасвирчи рассом Раҳимжон Ризомуҳамедовнинг 70 йиллик юбилейига бағишланган “Тарихингдир минг асрлар” номли шахсий кўргазмаси очилмоқда. Continue reading “Рассом Раҳимжон Ризомуҳамедовнинг таваллудининг 70 йиллигига бағишланган “Тарихингдир минг асрлар” шахсий кўргазмаси”

Выставка и научно-практическая конференция, посвященные 120-летию МУХИТДИНА РАХИМОВА (1903-1985)
m_rakhimov_2023_-228 сентября в Ташкенте, в Центральном выставочном зале Академии художеств Узбекистана начинаются юбилейные мероприятия, посвященные120-летию выдающегося мастера-керамиста, Народного художника Узбекистана, ученого-исследователя Мухитдина Рахимова. Читать далее «Выставка и научно-практическая конференция, посвященные 120-летию МУХИТДИНА РАХИМОВА (1903-1985)»
r_rizamukhamedov_2023_-121 сентября 2023 года в Центральном выставочном зале открывается персональная выставка «История тысячи летий» Рахимджона Ризамухамедова, посвященная 70-летию художника. Читать далее ««История тысячи летий» Персональная выставка художника Рахимджона Ризамухамедова, посвященная 70-летию со дня рождения»