2023 йил 27 январь куни Ўзбекистон Бадиий Академиясининг Марказий кўргазмалар залида иқтидорли рангтасвирчи рассом Максим Варданяннинг ретроспектив кўргазмасини очилиш маросими бўлиб ўтади. Ушбу кўргазмада рассомнинг охирги 12 йил давомида яратган асарлари ўрин олган. Continue reading “Рангтасвирчи рассом Максим Варданяннинг ретроспектив кўргазмаси”
Month: Yanvar 2023
“МЕНИНГ АРМИЯМ-МЕНИНГ ФАХРИМ!” ижодий ишлар кўргазмаси
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларининг
31 йиллиги ҳамда “14-январь Ватан ҳимоячилар куни” муносабати билан “Менинг армиям – менинг фахрим!” мавзусидаги ижодий ишлар кўргазмаси иштирокчиларини тантанали тақдирлаш маросими ўтказилди. Continue reading ““МЕНИНГ АРМИЯМ-МЕНИНГ ФАХРИМ!” ижодий ишлар кўргазмаси”

С 27 января по 27 февраля в Центральном выставочном зале Академии художеств Узбекистана пройдет ретроспективная выставка Максима Варданяна. Она охватывает последние 12 лет творчества художника и включает в себя 30 работ большого формата. Читать далее «Персональная выставка МАКСИМА ВАРДАНЯНА. РЕТРОСПЕКТИВА»
Месяц: Январь 2023
По случаю 31-й годовщины со дня образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и 14 января “Дня защитника Родины” состоялась торжественная церемония награждения участников выставки творческих работ на тему “Моя армия — моя гордость!” (“Менинг армиям — менинг фахрим!”). Читать далее «выставка творческих работ «МОЯ АРМИЯ — МОЯ ГОРДОСТЬ!»»