26 август куни Ватанимиз мустақиллигининг 31 йиллик байрами арафасида, Ўзбекистон Бадиий академиясининг Марказий кўргазмалар залида “Янги Ўзбекистонда эл азиз, инсон азиз” номли кўргазманинг очилиш маросими бўлиб ўтади. Continue reading “Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 31 йиллигига бағишланган “Янги Ўзбекистонда эл азиз, инсон азиз” Республика бадиий кўргазмаси”
Month: Avgust 2022
“Рассом ва жамият. Келажак санъати концепциялари” IX Тошкент халқаро замонавий санъат биенналеси Тошкент, 24-28 октябрь, 2022 йил
Давлатимизнинг қўллаб-қувватлаши билан Тошкент халқаро замонавий санъат биенналеси 2001 йилдан буён икки йилда бир маротаба ўтказилиб келинмоқда. У тасвирий санъат соҳасида маданий алмашинув, турли мамлакатлар замонавий ижодий салоҳияти билан танишув, замонавий санъатнинг долзарб муаммоларини муҳокама қилиш учун очиқ майдондир. Continue reading ““Рассом ва жамият. Келажак санъати концепциялари” IX Тошкент халқаро замонавий санъат биенналеси Тошкент, 24-28 октябрь, 2022 йил”

mustakillik_2022_-126 августа, в честь празднования 31-й годовщины Дня Независимости Республики, в Центральном выставочном зале Академии художеств открывается выставка произведений мастеров искусств “В Новом Узбекистане достоинство человека, интересы народа – наивысшая ценность” Читать далее «Республиканская художественная выставка “В Новом Узбекистане достоинство человека, интересы народа – наивысшая ценность”, посвященная 31-летию Независимости Узбекистана»
IX Ташкентская международная биеннале современного искусства «Художник и общество. Концепции искусства будущего» Ташкент, 24-28 октября 2022 года
biennale_press_2022_-1Ташкентская Международная биеннале современного искусства проводится раз в два года при активной государственной поддержке, начиная с 2001 года. Она представляет собой открытую площадку культурного взаимообмена в области визуальных искусств, знакомства с современным творческим потенциалом разных стран, обсуждения актуальных проблем современного искусства. Читать далее «IX Ташкентская международная биеннале современного искусства «Художник и общество. Концепции искусства будущего» Ташкент, 24-28 октября 2022 года»