«Наврўз 2022» Республика кўргазмаси
2022 йил 16 март куни Марказий кўргазмалар залида Наврўз байрамига бағишланган анъанавий кўргазманинг очилиш маросими бўлиб ўтади. Ўзбекистоннинг турли вилоятлари – Бухоро, Самарқанд, Наманган, Тошкент вилояти рассомлари тасвирий санъатнинг турли йўналишлари – рангтасвир, графика, ҳайкалтарошлик асарларини томошабинлар эътиборига тақдим этмоқдалар. Continue reading “«Наврўз 2022» Республика кўргазмаси”
“БАҲОР ВЕРНИСАЖИ”
Орзиқиб кутилган баҳор – бу янги умидлар, янги орзулар, қуёш нурлари ва ёрқин рангларнинг ифодасидир. Баҳор – шундай йил фаслларидан бирики, у кўп холларда гўзаллик, уйғунлик, ҳаёт бошланиши тимсоли бўлмиш аёллар билан таққосланади. Continue reading ““БАҲОР ВЕРНИСАЖИ””

navruz_2022_banner16 Марта 2022 года в Центральном выставочном зале состоится традиционная выставка  посвящённая празднику Навруз. Художники с различных регионов Узбекистана – Бухара, Самарканд, Наманган, Ташкент, Ташкентская область, представят на суд зрителей свои произведения в различных видах изобразительного искусства – живопись, графика, скульптура. Читать далее «Республиканская выставка «Навруз 2022»»
8_marta_2022_bannerВ 1975 году Генассамблея ООН провозгласила 8 марта днем празднования достижений женщин во всех областях жизни и Данный вернисаж является ещё одним свидетельством, неисчерпаемой фантазии ЖЕНЩИН ХУДОЖНИЦ, которые со стойкостью преодолевают все трудности профессии, сохраняя при этом мягкость, нежность и щедрость. Читать далее ««ВЕСЕННИЙ ВЕРНИСАЖ»»