AN’ANAVIY “QADRIYATLARING BOQIY BO‘LSIN, NAVRO‘Z” RESPUBLIKA BADIIY KO‘RGAZMASI
navruz_2025_bannerNavro‘z – sharq xalqlari orasida bir necha ming yillardan buyon qadrlanib kelmoqda. Navro‘z tabiatning o‘zidan kelib chiqqan, kunu tun tenglashgandan so‘ng, kunlarning uzayishi, tabiatning uyg‘onish bayramidir. Uzoq qishdan so‘ng ko‘kda quyoshning yuz ko‘rsatishi, qirlarda maysa-giyohlarning nish urib chiqishi xalqimiz uchun haqiqiy bayramga aylangan. Nav – Yangi, ro‘z – kun, ya’ni Yangi kun deb atalishi bejiz emas. Bu bayram, avvalo, tabiatning jonlanishi, yangilanishi, Yangi yil bilan yurtimizga go‘zal bahor fasli kirib kelib, o‘zining yashil sepini yoyishi bilan boshlanadi. Continue reading “AN’ANAVIY “QADRIYATLARING BOQIY BO‘LSIN, NAVRO‘Z” RESPUBLIKA BADIIY KO‘RGAZMASI”
“Bahor vernisaji” Respublika badiiy koʻrgazmasi
8_marta_2025_banner5-mart kuni soat 17:00 da Markaziy ko‘rgazmalar zalida 8-Mart – Xalqaro xotin-qizlar kuniga bag‘ishlangan “Bahor vernisaj”ining  tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tadi. Ko‘rgazma tashkilotchilari: O‘zbekiston Badiiy akademiyasi, Badiiy ko‘rgazmalar direksiyasi hamda O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi. Continue reading ““Bahor vernisaji” Respublika badiiy koʻrgazmasi”
ЎЗБЕКИСТОН БАДИИЙ АКАДЕМИЯСИ “МАҲМУДХЎЖА БЕҲБУДИЙ ҲАЁТИ ВА ИЖОДИ, ШУНИНГДЕК, ТУРКИСТОН ЖАДИДЛИК ҲАРАКАТИ НАМОЯНДАЛАРИНИНГ ФАОЛИЯТИГА ОИД ТАСВИРИЙ САНЪАТ АСАРЛАРИНИ ЯРАТИШ” БЎЙИЧА ИЖОДИЙ ТАНЛОВ ЭЪЛОН ҚИЛАДИ.
konkurs_djadidi_2025_uzb Continue reading “ЎЗБЕКИСТОН БАДИИЙ АКАДЕМИЯСИ “МАҲМУДХЎЖА БЕҲБУДИЙ ҲАЁТИ ВА ИЖОДИ, ШУНИНГДЕК, ТУРКИСТОН ЖАДИДЛИК ҲАРАКАТИ НАМОЯНДАЛАРИНИНГ ФАОЛИЯТИГА ОИД ТАСВИРИЙ САНЪАТ АСАРЛАРИНИ ЯРАТИШ” БЎЙИЧА ИЖОДИЙ ТАНЛОВ ЭЪЛОН ҚИЛАДИ.”