O‘zbekiston Mustaqilligining 33 yilligiga bag‘ishlangan “Bir bo‘lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!” Respublika badiiy ko‘rgazmasi
mustakillik_2024_bannerJoriy yilning 23 avgust kuni O‘zbekiston Badiiy akademiyasining Markaziy koʻrgazmalar zalida Respublikamiz Mustaqilligining 33 yilligi bayrami arafasida “Bir bo‘lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!” deb nomlangan san’at ustalarining asarlari ko‘rgazmasining ochilish marosimi boʻlib oʻtadi. Continue reading “O‘zbekiston Mustaqilligining 33 yilligiga bag‘ishlangan “Bir bo‘lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!” Respublika badiiy ko‘rgazmasi”

Республиканская художественная выставка «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!», посвященная 33-летию Независимости Узбекистана
mustakillik_2024_banner23 августа, в канун празднования 33-й годовщины Дня Независимости Республики, в Центральном выставочном зале Академии художеств открывается выставка произведений мастеров искусств «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!» Читать далее «Республиканская художественная выставка «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!», посвященная 33-летию Независимости Узбекистана»