2019 йил 12 март куни Ўзбекистон Бадиий академиясининг марказий кўргазмалар залида Шанхай ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатларнинг маданияти, тарихи, анъаналари ва табиатига бағишланган «Дунё болалар нигоҳида» мавзуидаги болалар расмлари кўргазмаси очилди.
Кўргазманинг асосий ташкилотчилари – ШҲТнинг Ўзбекистондаги Халқ дипломатияси маркази, Ўзбекистон Бадиий академияси, Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар, халқ таълими ва мактабгача таълим вазирликлари. Continue reading “«Дунё болалар нигоҳида»”

12 марта 2019 года в Выставочном зале Академии художеств Узбекистана состоялось открытие художественной выставки детских рисунков на тему: “Мир глазами детей”, посвященная культуре, истории, традициям и природе стран Шанхайской организации сотрудничества.