“Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили”га бағишланган “Янги Ўзбекистонда эркин ва фаровон яшайлик!” шиори остида Халқаро анъанавий Тасвирий ва амалий санъат фестивали
festival_2021_01_-12021 йил 19 апрель куни Ўзбекистон Бадиий академияси анъанавий Халқаро Тасвирий ва амалий санъат фестивалини тантанали равишда очади. 14 йилдан буён Ўзбекистон рассомлари, ихтисослаштирилган ўқув юртлари ўзларининг ютуқлари, ғоялари ва лойиҳаларини намойиш этиш учун қулай имкониятга эга бўладилар. Continue reading ““Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили”га бағишланган “Янги Ўзбекистонда эркин ва фаровон яшайлик!” шиори остида Халқаро анъанавий Тасвирий ва амалий санъат фестивали”

Международный традиционный фестиваль изобразительного и прикладного искусства под девизом «Нам жить в новом Узбекистане — свободной и процветающей стране!», посвящённого “Году поддержки молодежи и укрепления здоровья населения”
festival_2021_01_-119 апреля 2021 года Академия Художеств Узбекистана открывает Традиционный международный фестиваль изобразительного и прикладного искусства. На протяжении уже 14 лет художники Узбекистана, специализированные учебные заведения имеют уникальную возможность продемонстрировать свои достижении, идеи и проекты. Читать далее «Международный традиционный фестиваль изобразительного и прикладного искусства под девизом «Нам жить в новом Узбекистане — свободной и процветающей стране!», посвящённого “Году поддержки молодежи и укрепления здоровья населения”»