Сарвар Йўлдошев 1985 йил Наманган вилояти Учқўрғон туманида туғилган. Ўрта мактабни тамомлагач, 1999-2003 йиллар Наманган тасвирий ва амалий санъат лицей интернатида рангтасвир йўналиши бўйича тахсил олган. Санъатга қизиқиши ортган Сарвар рангтасвир сирларини мукаммал ўрганиш мақсадида ўқишни Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институтида давом эттиради. Институтда у аввал академик Саъдулла Абдуллаев устахонасида таҳсил олади, магистратура босқичини эса, академик Жавлон Умарбеков қўл остида давом эттиради. Ёш рассом ижодида образларни лирик акс эттиришни С.Абдуллаевдан олган бўлса, Ж.Умарбековдан мавзуларнинг шартлилиги, композиция услубийлигини ўрганган. Шундай бўлсада, Сарвар Йўлдошев ўзига хос йўналишни топишда изланаётганлиги ижоди орқали намойиш этмоқда.
Ҳозирда “Муқимий” номидаги Ўзбекистон Давлат мусиқали театрида рассом лавозимида ва К. Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институтида “Театр безаги рангтасвири” кафедрасида меҳнат фаолиятини олиб бормокда.
2018 йилдан Ўзбекистон Бадиий ижодкорлар уюшмаси аъзоси.
Сарвар Йўлдошев SCENOFEST-2014, халқаро ArtScenoFest-2018 кўргазмаси, “Табиат ва рассом,” “Навқирон Ўзбекистон”, “Энг улуғ, энг азиз” каби кўплаб Республика кўргазмаларида қатнашган. Мазкур кўргазма эса унинг ижодий фаолиятидаги илк шахсий кўргазмаси бўлиб, айнан Марказий кўргазмалар залида ўткизилаётгани таҳсинга лойиқ.

Сарвар Юлдашев родился в 1985 году в Учкурганском районе Наманганской области. После окончания средней школы, в 1999-поступил в Наманганский лицей-интернат изобразительного и прикладного искусства. В 2003 году продолжил учебу в Национальном институте художеств и дизайна имени Камолиддина Бехзода, на отделении станковой живописи.
Хочется отметить что несмотря на молодость Сарвар Юлдашев нашёл свой язык воплощения темы сумев синтезировать в своём творчестве опыт своих учителей — лиризм С. Абдуллаева, условность и оригинальные композиционные решения Жавлона Умарбекова.
В настоящее время Сарвар Юлдашев работает художником в Государственном музыкальном театре имени Мукими, а так же преподаёт в Национальном институте художеств и дизайна им. К. Бехзода на кафедре театрально – декориционной живописи.
С 2018 года является членом творческого объединения художников Узбекистана.
Участник различных республиканских и международных выставок таких как SCENOFEST-2014, ArtScenoFest-2018, «Художник и природа», “Навкирон Узбекистон”, «Энг улуг, энг азиз».
Даная персональная выставка является первой в его твроческой деятельности и отрадно что она проходит в Центральном выставочном зале Дирекции художественных выставок.
В экспозиции представлено более 40 живописных произведений художника. Выставка продлится до 12 апреля.