tashkent_biennale_2024_-12024-yil 14-18-oktabr kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston Badiiy akademiyasi tomonidan “2022-2026-yillarda moʻljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturiga muvofiq Vazirlar Mahkamasining 27.08.2024 yildagi 25-sonli bayoni asosida “San’at va dunyo”  X-Toshkent xalqaro zamonaviy san’at biennalesi oʻtkazilmoqda. Continue reading ““San’at va dunyo” X-Toshkent xalqaro zamonaviy san’at biennalesi oʻtkazilmoqda.”
Dilshod Azizovning shaxsiy ko‘rgazmasi Insho: “Men yozni qanday o‘tkazdim”
d_azizov_2024_-12024-yil 2-oktabr kuni O‘zbekiston Badiiy akademiyasi Markaziy ko‘rgazmalar zalida Dilshod Azizovning etyudlari va sayohat qoralamalari asosida Insho: “Men yozni qanday o‘tkazdim” nomli shaxsiy ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi. Continue reading “Dilshod Azizovning shaxsiy ko‘rgazmasi Insho: “Men yozni qanday o‘tkazdim””

tashkent_biennale_2024_-114-18 октября 2024 года в Ташкенте Академией художеств Узбекистана, утверждённой Приложением 2 Указу № 60 от 28 января 2022 года «О Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы» Президента Республики Узбекистан и «Развитие Нового Узбекистана на 2022-2026 годы» В соответствии с пунктом 275 Государственной программы по реализации стратегии в год «Годом поддержки молодёжи и бизнеса» и Постановлением Кабинета Министров № 25 от 27.08.2024 г. проводится Х-Ташкентская международная биеннале современного искусства «Искусство и мир». Читать далее «Х-Ташкентская международная биеннале современного искусства «Искусство и мир»»
d_azizov_2024_-12 октября 2024году в Центральном выставочном зале Академии художеств Узбекистана состоится персональная выставка Дильшода Азизова-  «Сочинение: «Как я провёл лето», этюды путевые зарисовки. Читать далее «Персональная выставка Дильшода Азизова Сочинение: «Как я провёл лето»»