Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллигига бағишланган “Янги Ўзбекистонда эркин ва фаровон яшайлик” Республика бадиий кўргазмаси
mustakillik_2021_bannerВатанимиз мустақиллигининг 30 йиллик байрами арафасида, Ўзбекистон бадиий академиясининг Марказий кўргазмалар залида  “Янги Ўзбекистонда эркин ва фаровон яшайлик” номли Ўзбекистон рассомлари  кўргазмасининг очилиш маросими бўлиб ўтади. Continue reading “Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллигига бағишланган “Янги Ўзбекистонда эркин ва фаровон яшайлик” Республика бадиий кўргазмаси”

Республиканская художественная выставка “Нам жить в новом Узбекистане – свободной и процветающей стране!”, посвященная 30-летию Независимости Узбекистана
mustakillik_2021_banner31 августа, в канун празднования 30-й годовщины Дня Независимости Республики, в Центральном выставочном зале Академии художеств открывается выставка произведений мастеров искусств “Нам жить в новом Узбекистане – свободной и процветающей стране!” Читать далее «Республиканская художественная выставка “Нам жить в новом Узбекистане – свободной и процветающей стране!”, посвященная 30-летию Независимости Узбекистана»