«БИЗНИНГ МЕРОС. ЎЗБЕКИСТОН САНЪАТИ УСТАЛАРИ» – 2018 йилнинг юбилярлари – Бадиий кўргазмалар Дирекцияси тўпламидан ретроспектив кўргазма
nashe_nasledie_yubilyari_2018_001Ёз мавсумининг қизғин палласида яъни 29 июнь куни Ўзбекистон Бадиий Академиясининг Марказий кўргазмалар залида Бадиий кўргазмалар Дирекцияси тўпламида сақланаётган Ўзбекистон санъати усталари ретроспектив кўргазмасининг очилиш маросими бўлиб ўтади. “Бизнинг мерос” туркумидан ўтказилаётган ушбу лойиҳа, Ўзбекистоннинг рангтасвир, графика ва ҳайкалтарош усталарига яъни 2018 йилнинг юбиляр рассомларига бағишланади. Continue reading “«БИЗНИНГ МЕРОС. ЎЗБЕКИСТОН САНЪАТИ УСТАЛАРИ» – 2018 йилнинг юбилярлари – Бадиий кўргазмалар Дирекцияси тўпламидан ретроспектив кўргазма”
«Круг и…» ижодий гуруҳининг “Этюд” бадиий кўргазмаси
krugi_2018_001Марказий кўргазмалар залида 2018 йилнинг 8 июнь куни «Круг и…» ижодий гуруҳининг “Этюд” бадиий кўргазмасини очилиш маросими бўлиб ўтади. Бу гуруҳ ўн бир йил давомида томошабинларни ўзларининг асарлари билан мафтун қилиб, ўзига хос экспериментал вернисажлари билан барчага завқ улашиб келмоқдалар. Ҳар бир янги кўргазма аниқ бир мақсадли мавзуга йўналтирилган – “Қарама-қаршиликлар”, “Акс”, “Ёруғлик” ва ҳ.к. Бу йилги кўргазмада асосий ўрин плэнердаги Этюдларга берилган, улар ҳар бир рассомнинг ижодий жараёнида асосий омил бўлиб хизмат қилади. Continue reading “«Круг и…» ижодий гуруҳининг “Этюд” бадиий кўргазмаси”

«НАШЕ НАСЛЕДИЕ. МАСТЕРА ИСКУССТВ УЗБЕКИСТАНА» — юбиляры 2018 года — Ретроспективная выставка из собрания Дирекции художественных выставок
nashe_nasledie_yubilyari_2018_001В  разгар летнего сезона — 29 июня, по традиции, в Центральном выставочном зале Академии художеств Узбекистана открывается  ретроспективная выставка произведений мастеров искусств Узбекистана из собрания Дирекции художественных выставок. Нынешний проект из  цикла «Наше наследие», посвящён мастерам живописи, графики и скульптуры Узбекистана  — юбилярам 2018 года. Читать далее ««НАШЕ НАСЛЕДИЕ. МАСТЕРА ИСКУССТВ УЗБЕКИСТАНА» — юбиляры 2018 года — Ретроспективная выставка из собрания Дирекции художественных выставок»
krugi_2018_0018 июня  2018 года в Центральном выставочном зале откроется художественная выставка «Этюд» творческой группы «Круг и…», которая на протяжении одиннадцати лет удивляет, восхищает и радует зрителей своими произведениями и оригинальными экспериментальными вернисажами.